Citáty číslo 1.

18. března 2013 v 21:16 | Puccini |  Citáty
Prasklá nádoba

V Číně měl jeden nosič vody dvě velké hliněné nádoby. Visely na obou koncích klacku, který nosil na krku. V jedné byla prasklina, naproti tomu ta druhá byla dokonalá a vždy nesla plnou míru vody. Na konci dlouhé cesty, která trvala od potoku až k domu, měla prasklá nádoba vodu už jen do polovičky. Dva celé roky to takto šlo, nosič vody nosil do domu každý den jen jednu a půl nádoby vody. Samozřejmě dokonalá nádoba byla pyšná na svůj výkon, vždyť přinesla pokaždé všechnu vodu.

Ale chudák prasklá nádoba se styděla za svoji nedokonalost a cítila se uboze, protože je schopná jen polovičního výkonu. Po dvou letech soužení oslovila nosiče u potoka: "Stydím se, protože voda teče po celou cestu domů." A nosič jí odpověděl: "Všimla jsi si, že kytky rostou jen na tvojí straně chodníku a ne na straně druhé? To proto, že jsem vždy věděl o tvém nedostatku a na tuto stranu cesty jsem rozséval semena květin. To ty jsi je každý den zalévala, když jsme se vraceli domů. Dva roky sbírám tyto krásné květiny, abych si ozdobil svůj stůl. Kdybys nebyla taková, jaká jsi, tak by tato krása nemohla rozzářit můj domov."

Všichni máme své osobité chyby. Všichni jsme prasklé hliněné nádoby. Ale tyto praskliny a chyby, které jsou v každém z nás, dělají náš život tak velmi zajímavým a vzácným. Jen každého musíme přijmout takového, jaký je a uvidět v něm to dobré.
-Autor neznámýPřátelství je věc kterou nikdo nikdy nezničí krom tebe samého.

Od přátelství k lásce je to jen malý krůček.....od lásky k nenávisti ještě menší! Proto si pečlivě vybírejme přátele.

Nevím, kdo byl můj pradědeček, mnohem více pozornosti jsem věnoval tomu, kým se stane jeho pravnuk.

Není těžké mít nápady, jen je těžké je vyjádřit.

To, že kniha je nejlepším přítelem člověka je pravda. Každý má přece právo prožívat nějaký příběh mimo realitu.

Bez tebe by mé dnešní city byly jen skořápkou citů dávných.
-Amelie z Montmartru

Je hezké když dívka spí s pocitem, že se kvůli ní kluci poprali...Ale hezčí je ten pocit, když ví že mezi ně někdo vstoupil a řekl..Zdovolením ta je moje.

Každý svatý má minulost, každý hříšník má budoucnost.
-Wilde Oscar


Být krásná pro mě znamená cítit se ve své kůži.

Nebyla sice tak štíhlá, krásná, elegantní, zdravá či šťastná, jak by snad být mohla, ale byla dost štíhlá, krásná, elegantní, zdravá a šťastná.

 


Komentáře

1 Sarah Sarah | Web | 21. března 2013 v 12:35 | Reagovat

Krásné! :OO*** Vážně nejkrásnější citáty co jsem kdy četla! :)

2 Jasmin Jasmin | E-mail | Web | 23. března 2013 v 17:20 | Reagovat

ten prvý :O ;)

3 BenyD BenyD | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:22 | Reagovat

I found this page on 13th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama